Username | Lincoln |
---|
Robot Name | Type | Active |
---|---|---|
Antweight | ||
UnorthodoX | Walker | Yes |
SmartAnt 7 | Walker | Yes |
Smart Flea 3 squared | Walker | No |
Smart Fanzz | Roller | No |
Smart Ant 5!!! | Roller | Yes |
Smart Ant 4 | Roller | Yes |
Smart Ant 3 | Roller | Yes |
Smart Ant 2 | Roller | No |
Smart Ant 1 | Cluster | No |
Mean Garden Pot | Walker | No |
Dual (cluster) | Roller | No |
AnomalY | Walker | Yes |
Fleaweight | ||
Smart Flea 3 2 | Walker | Yes |
Smart Flea 3 | Walker | Yes |
Nanoweight | ||
Star bug | Roller | No |
Red dwarf | Roller | No |
Team | Robot Name | vs | Robot Name | Team |
---|---|---|---|---|
Group 5 Round 1, Winners' bracket | ||||
RobotMad | UnorthodoX | vs | Tik-Tok | Sisterhood of Steel |
Group 5 Round 2, Winners' bracket | ||||
Zanbots | Oh, Baby! | vs | UnorthodoX | RobotMad |
Group 5 Round 3, Winners' bracket | ||||
Unnecessary Complexity | Betsie | vs | UnorthodoX | RobotMad |
Group 5 Round 4, Winners' bracket | ||||
RobotMad | UnorthodoX | vs | Ripper 2 | Team Leo |
Finals Round 8, Winners' bracket | ||||
Team Rocket | Dominus | vs | UnorthodoX | RobotMad |
Finals Round 9, Losers' bracket | ||||
Team Oink | Bzwroink... | vs | UnorthodoX | RobotMad |
Team | Robot Name | vs | Robot Name | Team |
---|---|---|---|---|
Group 3 Round 1, Winners' bracket | ||||
RobotMad | SmartAnt 7 | vs | Esper | Team Rocket |
Group 3 Round 2, Losers' bracket | ||||
We Took Part! | VacANT | vs | SmartAnt 7 | RobotMad |
Group 3 Round 3, Losers' bracket | ||||
RobotMad | SmartAnt 7 | vs | Have You Tried Turning If Off And On Again | Team Approximation Robotics |
Group 3 Round 4, Losers' bracket | ||||
RobotMad | SmartAnt 7 | vs | B-Bot | Zanbots |
Team | Robot Name | vs | Robot Name | Team |
---|---|---|---|---|
Group 7 Round 2, Winners' bracket | ||||
RobotMad | SmartAnt 7 | vs | Ripper 2 | Team Robotics |
Group 7 Round 4, Losers' bracket | ||||
RobotMad | SmartAnt 7 | vs | Slice To Meet You | Nuts |
Team | Robot Name | vs | Robot Name | Team |
---|---|---|---|---|
Group 5 Round 2, Winners' bracket | ||||
RobotMad | Smart Flea 3 squared | vs | MLG Cluster | Team Hectic |
Group 5 Round 4, Losers' bracket | ||||
RobotMad | Smart Flea 3 squared | vs | POTATO | Hobgoblin |
Group 5 Round 5, Losers' bracket | ||||
Dorset Roboteering Team | Altoids | vs | Smart Flea 3 squared | RobotMad |
Group 5 Round 6, Losers' bracket | ||||
Team Termite | Combatant | vs | Smart Flea 3 squared | RobotMad |
Team | Robot Name | vs | Robot Name | Team |
---|---|---|---|---|
Group 6 Round 2, Winners' bracket | ||||
EVILZOMBIEROBOTS | Hell Boy | vs | Smart Ant 5!!! | RobotMad |
Group 6 Round 4, Losers' bracket | ||||
RobotMad | Smart Ant 5!!! | vs | Little Oink | Team Oink |
Team | Robot Name | vs | Robot Name | Team |
---|---|---|---|---|
Group 1 Round 1, Winners' bracket | ||||
RobotMad | Smart Ant 5!!! | vs | Quasar | Sprocket Robotics |
Group 1 Round 2, Losers' bracket | ||||
RobotMad | Smart Ant 5!!! | vs | Working As Intended | Team Approximation Robotics |
Group 1 Round 3, Losers' bracket | ||||
RobotMad | Smart Ant 5!!! | vs | Bolt | Mixtape1 |
Team | Robot Name | vs | Robot Name | Team |
---|---|---|---|---|
Group 2 Round 2, Winners' bracket | ||||
RobotMad | Smart Ant 5!!! | vs | BullyDozer | Dorset Roboteering Team |
Group 2 Round 4, Losers' bracket | ||||
RobotMad | Smart Ant 5!!! | vs | Fairly Scarey | Team Robotics |
Group 2 Round 5, Losers' bracket | ||||
Team Termite | Anticyclone | vs | Smart Ant 5!!! | RobotMad |
Group 2 Round 6, Losers' bracket | ||||
EVILZOMBIEROBOTS | 23 | vs | Smart Ant 5!!! | RobotMad |
Group 2 Round 7, Losers' bracket | ||||
Nuts | Drumbledore | vs | Smart Ant 5!!! | RobotMad |
Team | Robot Name | vs | Robot Name | Team |
---|---|---|---|---|
Group 1 Round 2, Winners' bracket | ||||
RobotMad | Smart Ant 4 | vs | Skidmark | Team Panda |
Group 1 Round 3, Winners' bracket | ||||
Team Oink | Yoink! | vs | Smart Ant 4 | RobotMad |
Group 1 Round 5, Losers' bracket | ||||
RobotMad | Smart Ant 4 | vs | Harold | Fergus |
Team | Robot Name | vs | Robot Name | Team |
---|---|---|---|---|
Group 8 Round 2, Winners' bracket | ||||
RobotMad | Smart Ant 3 | vs | Lemmings | James |
Group 8 Round 3, Winners' bracket | ||||
RobotMad | Smart Ant 3 | vs | Dark Matter III | Sprocket Robotics |
Group 8 Round 5, Losers' bracket | ||||
RobotMad | Smart Ant 3 | vs | Lemmings | James |
Team | Robot Name | vs | Robot Name | Team |
---|---|---|---|---|
Group 8 Round 1, Winners' bracket | ||||
Team Effort | ULTIMATE Grabby Crushy Lifty Thing | vs | Smart Ant 3 | RobotMad |
Group 8 Round 3, Losers' bracket | ||||
RobotMad | Smart Ant 3 | vs | Anty-Clockwise 2 | Team Chi-Tec |
Team | Robot Name | vs | Robot Name | Team |
---|---|---|---|---|
Group 2 Round 2, Winners' bracket | ||||
RobotMad | Smart Ant 1 | vs | Anticyclone | Team Termite |
Group 2 Round 4, Losers' bracket | ||||
RobotMad | Smart Ant 1 | vs | The Display Cabinet of Doom | Team Horse Power |
Group 2 Round 5, Losers' bracket | ||||
Team Termite | Anticyclone | vs | Smart Ant 1 | RobotMad |