Username | AntRoboteer |
---|
Robot Name | Type | Active |
---|---|---|
Antweight | ||
0-4-2-C "CLAW ZONE" | Roller | Yes |
Ant With Top Hat Returns | Roller | No |
AntWithTopHat GTX | Roller | Yes |
AntWithTopHat Returns v2 | Roller | No |
Axe of 8 Wheels | Roller | Yes |
Classy Oink Cluster | Cluster | Yes |
Devious Plot | Cluster | Yes |
Doktor Power 10 Extreme | Roller | Yes |
Doktor Power 10 Ti | Roller | Yes |
Doktor Power 6XT | Roller | No |
Doktor Power 7 Ti | Roller | No |
Doktor Power 8 GTX | Roller | No |
Doktor Power 8.1 Ti | Roller | No |
Doktor Power 9 Stretch | Roller | Yes |
Doktor Power 9 Ti | Roller | Yes |
Doktor Power Stronger and Smaller and Two Of Them Cluster | Cluster | Yes |
Dr Power 6 | Roller | No |
GiANT Evo 5 | Roller | No |
GiANT Evo 6 GTX | Roller | No |
GiANT Evo 7 Ti GTX GT Pro | Roller | Yes |
Team | Robot Name | vs | Robot Name | Team |
---|---|---|---|---|
Group 3 Round 2, Winners' bracket | ||||
Team Shakey | The Surprising Adventures of Sir Digby Chicken Caeser | vs | Ant With Top Hat Returns | Team Effort |
Group 3 Round 4, Losers' bracket | ||||
Team Effort | Ant With Top Hat Returns | vs | Red Ant | Team White Lightning |
Team | Robot Name | vs | Robot Name | Team |
---|---|---|---|---|
Group 6 Round 2, Winners' bracket | ||||
Team Effort | AntWithTopHat GTX | vs | Yoink! | Team Oink |
Group 6 Round 3, Losers' bracket | ||||
Lord Duck Armada | Duck Bot | vs | AntWithTopHat GTX | Team Effort |
Group 6 Round 4, Losers' bracket | ||||
Team Effort | AntWithTopHat GTX | vs | Spin-a-ma-thang | Beards |
Group 6 Round 5, Losers' bracket | ||||
Team Conker | Crackers .0027 | vs | AntWithTopHat GTX | Team Effort |
Group 6 Round 6, Losers' bracket | ||||
Bits Everywhere | Slipper | vs | AntWithTopHat GTX | Team Effort |
Group 6 Round 7, Losers' bracket | ||||
Team Oink | Yoink! | vs | AntWithTopHat GTX | Team Effort |
Finals Round 8, Losers' bracket | ||||
Team Risky Biscuit | Plan B | vs | AntWithTopHat GTX | Team Effort |
Finals Round 9, Losers' bracket | ||||
Team Effort | AntWithTopHat GTX | vs | Limpet XXT | Limpet |
Finals Round 10, Losers' bracket | ||||
Team Effort | AntWithTopHat GTX | vs | Valkyrie | Team Zero |
Team | Robot Name | vs | Robot Name | Team |
---|---|---|---|---|
Group 5 Round 2, Winners' bracket | ||||
Team Effort | AntWithTopHat Returns v2 | vs | Vostok | 1202 |
Group 5 Round 4, Losers' bracket | ||||
Team Effort | AntWithTopHat Returns v2 | vs | R.O.N.N.Y. | Team BeligerAnt |
Group 5 Round 5, Losers' bracket | ||||
Team Panoramic | Lynx | vs | AntWithTopHat Returns v2 | Team Effort |
Group 5 Round 6, Losers' bracket | ||||
Team Effort | AntWithTopHat Returns v2 | vs | Vostok | 1202 |
Team | Robot Name | vs | Robot Name | Team |
---|---|---|---|---|
Group 5 Round 2, Winners' bracket | ||||
Team Girl Power | Shadow | vs | AntWithTopHat Returns v2 | Team Effort |
Group 5 Round 3, Winners' bracket | ||||
Team Satanix | Stewie | vs | AntWithTopHat Returns v2 | Team Effort |
Group 5 Round 5, Losers' bracket | ||||
Team Effort | AntWithTopHat Returns v2 | vs | Antrax | Loco Candy |
Group 5 Round 6, Losers' bracket | ||||
Team Girl Power | Shadow | vs | AntWithTopHat Returns v2 | Team Effort |
Group 5 Round 7, Losers' bracket | ||||
Team Satanix | Stewie | vs | AntWithTopHat Returns v2 | Team Effort |
Finals Round 8, Losers' bracket | ||||
Team Oink | Yoink! | vs | AntWithTopHat Returns v2 | Team Effort |
Team | Robot Name | vs | Robot Name | Team |
---|---|---|---|---|
Group 7 Round 2, Winners' bracket | ||||
Team Loz | Please Don't Hurt Me | vs | Axe of 8 Wheels | Team Effort |
Group 7 Round 3, Winners' bracket | ||||
Team Effort | Axe of 8 Wheels | vs | Stoink!!! And Friends | Team Oink |
Group 7 Round 4, Winners' bracket | ||||
Team Tomb | Push Comes to Shove | vs | Axe of 8 Wheels | Team Effort |
Finals Round 8, Winners' bracket | ||||
Team Termite | Flippant | vs | Axe of 8 Wheels | Team Effort |
Finals Round 9, Winners' bracket | ||||
Team Rocket | mantis | vs | Axe of 8 Wheels | Team Effort |
Finals Round 10, Winners' bracket | ||||
Team Effort | Axe of 8 Wheels | vs | Zoink! | Team Oink |
Third Place Play-off | ||||
Team Effort | Axe of 8 Wheels | vs | mantis | Team Rocket |
Team | Robot Name | vs | Robot Name | Team |
---|---|---|---|---|
Group 7 Round 2, Winners' bracket | ||||
Team Effort | Axe of 8 Wheels | vs | I'm With Stupid Cluster | Antysocial |
Group 7 Round 3, Losers' bracket | ||||
8bit | Sentinel of pain | vs | Axe of 8 Wheels | Team Effort |
Group 7 Round 4, Losers' bracket | ||||
Team Effort | Axe of 8 Wheels | vs | The violation of our most basic human rights | TeamScrewUp |
Group 7 Round 5, Losers' bracket | ||||
Team Zero | Valkyrie | vs | Axe of 8 Wheels | Team Effort |
Group 7 Round 6, Losers' bracket | ||||
Team Effort | Axe of 8 Wheels | vs | I'm With Stupid Cluster | Antysocial |
Group 7 Round 7, Losers' bracket | ||||
Team Shakey | Horizontal Spinner Of Doom | vs | Axe of 8 Wheels | Team Effort |
Finals Round 8, Losers' bracket | ||||
Team Effort | Doktor Power 7 Ti | vs | Axe of 8 Wheels | Team Effort |
Finals Round 9, Losers' bracket | ||||
Team Effort | Axe of 8 Wheels | vs | Ant Ratchet | Limpet |
Finals Round 10, Losers' bracket | ||||
Team Geek | EPZ | vs | Axe of 8 Wheels | Team Effort |
Finals Round 11, Losers' bracket | ||||
Nuts | Bully Dozer | vs | Axe of 8 Wheels | Team Effort |
Team | Robot Name | vs | Robot Name | Team |
---|---|---|---|---|
Group 1 Round 1, Winners' bracket | ||||
Team Effort | Axe of 8 Wheels | vs | Yin and Yang | Beardy Bots |
Group 1 Round 2, Winners' bracket | ||||
Limpet | Limpet XXT | vs | Axe of 8 Wheels | Team Effort |
Group 1 Round 3, Losers' bracket | ||||
Die Gracefully Robotics | Bramble | vs | Axe of 8 Wheels | Team Effort |
Group 1 Round 4, Losers' bracket | ||||
Team Effort | Axe of 8 Wheels | vs | Flippant | Team Termite |
Team | Robot Name | vs | Robot Name | Team |
---|---|---|---|---|
Group 7 Round 2, Winners' bracket | ||||
Zanbots | Oh, Baby! | vs | Axe of 8 Wheels | Team Effort |
Group 7 Round 3, Winners' bracket | ||||
Team Shakey | Horizontal Spinner Of Doom | vs | Axe of 8 Wheels | Team Effort |
Group 7 Round 4, Winners' bracket | ||||
Team Termite | Termite Cluster | vs | Axe of 8 Wheels | Team Effort |
Group 7 Round 7, Losers' bracket | ||||
Team Effort | Axe of 8 Wheels | vs | Horizontal Spinner Of Doom | Team Shakey |
Finals Round 8, Losers' bracket | ||||
Team Effort | Doktor Power 9 Ti | vs | Axe of 8 Wheels | Team Effort |
Team | Robot Name | vs | Robot Name | Team |
---|---|---|---|---|
Group 6 Round 2, Winners' bracket | ||||
13 | Ant Clank | vs | Classy Oink Cluster | Team Effort |
Group 6 Round 4, Losers' bracket | ||||
Gareth | Pinchy | vs | Classy Oink Cluster | Team Effort |
Team | Robot Name | vs | Robot Name | Team |
---|---|---|---|---|
Group 3 Round 1, Winners' bracket | ||||
Team Effort | Classy Oink Cluster | vs | Void | Epic Robotics |
Group 3 Round 3, Losers' bracket | ||||
Team Effort | Classy Oink Cluster | vs | Drumbledore | Nuts |
Team | Robot Name | vs | Robot Name | Team |
---|---|---|---|---|
Group 7 Round 1, Winners' bracket | ||||
Shock | Inertia 12 | vs | Classy Oink Cluster | Team Effort |
Group 7 Round 2, Winners' bracket | ||||
Team White Lightning | White Lightning Ant | vs | Classy Oink Cluster | Team Effort |
Group 7 Round 3, Losers' bracket | ||||
Shock | Inertia 12 | vs | Classy Oink Cluster | Team Effort |
Team | Robot Name | vs | Robot Name | Team |
---|---|---|---|---|
Group 5 Round 2, Winners' bracket | ||||
Team Effort | Devious Plot | vs | Rented for the roboteer's pleasure | Team Phyte |
Group 5 Round 3, Winners' bracket | ||||
Team Effort | Devious Plot | vs | Valkyrie | Team Zero |
Group 5 Round 4, Winners' bracket | ||||
Team Shakey | Wedge Wedge Wedge | vs | Devious Plot | Team Effort |
Finals Round 8, Winners' bracket | ||||
Team Effort | Doktor Power 9 Ti | vs | Devious Plot | Team Effort |
Finals Round 9, Losers' bracket | ||||
Team Effort | Devious Plot | vs | The Tim Rackers Experience | Team Tauron |
Finals Round 10, Losers' bracket | ||||
Team Effort | Devious Plot | vs | Ripper 2 | Team Robotics |
Finals Round 11, Losers' bracket | ||||
Team Hell | Stewie | vs | Devious Plot | Team Effort |
Finals Round 12, Losers' bracket | ||||
Team Effort | Devious Plot | vs | I Can't Believe It's Not Stanley | Team Shakey |
Team | Robot Name | vs | Robot Name | Team |
---|---|---|---|---|
Group 3 Round 1, Winners' bracket | ||||
Team Effort | Devious Plot | vs | B-Bot | Zanbots |
Group 3 Round 2, Winners' bracket | ||||
Team Effort | Devious Plot | vs | Rampster 4 | Team Antivate |
Group 3 Round 3, Winners' bracket | ||||
Team Rocket | Esper | vs | Devious Plot | Team Effort |
Group 3 Round 5, Losers' bracket | ||||
Team Effort | Devious Plot | vs | B-Bot | Zanbots |
Group 3 Round 6, Losers' bracket | ||||
The Unbeatables | Juggernaut | vs | Devious Plot | Team Effort |
Team | Robot Name | vs | Robot Name | Team |
---|---|---|---|---|
Group 6 Round 1, Winners' bracket | ||||
RobotFish | Advent | vs | Doktor Power 10 Extreme | Team Effort |
Group 6 Round 2, Winners' bracket | ||||
Team Effort | Doktor Power 10 Extreme | vs | The Tim Rackers Experience | Team Tauron |
Group 6 Round 3, Losers' bracket | ||||
Team Hell | Baphomet | vs | Doktor Power 10 Extreme | Team Effort |
Team | Robot Name | vs | Robot Name | Team |
---|---|---|---|---|
Group 1 Round 2, Winners' bracket | ||||
Team Effort | Doktor Power 6XT | vs | Ant Rachet 4 | 13 |
Group 1 Round 3, Winners' bracket | ||||
Team Effort | Doktor Power 6XT | vs | Cut up 2 | Team Hectic |
Group 1 Round 4, Winners' bracket | ||||
Team Geek | Anticide | vs | Doktor Power 6XT | Team Effort |
Group 1 Round 7, Losers' bracket | ||||
Team Effort | Doktor Power 6XT | vs | Big Hero 6 | Bristol BEEES |
Finals Round 8, Losers' bracket | ||||
Team Effort | Doktor Power 6XT | vs | Hogi | Team Hectic |
Team | Robot Name | vs | Robot Name | Team |
---|---|---|---|---|
Group 4 Round 2, Winners' bracket | ||||
Team Effort | Doktor Power 6XT | vs | Ouchie | Team Girl Power |
Group 4 Round 3, Winners' bracket | ||||
Team Geek | Nom Nom Nom (aka Boomstone) | vs | Doktor Power 6XT | Team Effort |
Group 4 Round 5, Losers' bracket | ||||
Team Effort | Doktor Power 6XT | vs | FlyingScotsman | UserFriendly |
Group 4 Round 6, Losers' bracket | ||||
Shakesc | Flint | vs | Doktor Power 6XT | Team Effort |
Team | Robot Name | vs | Robot Name | Team |
---|---|---|---|---|
Group 3 Round 1, Winners' bracket | ||||
Team Shakey | I Can't Believe It's Not Stanley | vs | Doktor Power 7 Ti | Team Effort |
Group 3 Round 2, Winners' bracket | ||||
Team Hell | Brain | vs | Doktor Power 7 Ti | Team Effort |
Group 3 Round 3, Winners' bracket | ||||
Team Effort | Doktor Power 7 Ti | vs | A Little Bit Of Fail | Team Geek |
Group 3 Round 5, Losers' bracket | ||||
Team Effort | Doktor Power 7 Ti | vs | I Can't Believe It's Not Stanley | Team Shakey |
Group 3 Round 6, Losers' bracket | ||||
Team Antivate | AWG Crimpet | vs | Doktor Power 7 Ti | Team Effort |
Group 3 Round 7, Losers' bracket | ||||
Team Termite | Termite Cluster | vs | Doktor Power 7 Ti | Team Effort |
Finals Round 8, Losers' bracket | ||||
Team Effort | Doktor Power 7 Ti | vs | Axe of 8 Wheels | Team Effort |
Team | Robot Name | vs | Robot Name | Team |
---|---|---|---|---|
Group 1 Round 1, Winners' bracket | ||||
Hobgoblin | Dreadful | vs | Doktor Power 8 GTX | Team Effort |
Group 1 Round 2, Winners' bracket | ||||
Team Hectic | Pack a Punch | vs | Doktor Power 8 GTX | Team Effort |
Group 1 Round 3, Winners' bracket | ||||
Team Oink | Stoink!!! And Friends | vs | Doktor Power 8 GTX | Team Effort |
Group 1 Round 4, Winners' bracket | ||||
Team Effort | Doktor Power 8 GTX | vs | A Little Bit Of Fail | Team Geek |
Group 1 Round 7, Losers' bracket | ||||
Team Effort | Doktor Power 8 GTX | vs | Stoink!!! And Friends | Team Oink |
Finals Round 8, Losers' bracket | ||||
Team Effort | Doktor Power 8 GTX | vs | Combatant | Team Termite |
Finals Round 9, Losers' bracket | ||||
Team Effort | Doktor Power 8 GTX | vs | Nom Nom Nom (aka Boomstone) | Team Geek |
Finals Round 10, Losers' bracket | ||||
Team Effort | Doktor Power 8 GTX | vs | Why Wait | Nuts |
Finals Round 11, Losers' bracket | ||||
Team Geek | Anticide | vs | Doktor Power 8 GTX | Team Effort |
Team | Robot Name | vs | Robot Name | Team |
---|---|---|---|---|
Group 5 Round 2, Winners' bracket | ||||
Team Effort | Doktor Power 8 GTX | vs | 8bit Knight | 8bit |
Group 5 Round 3, Winners' bracket | ||||
Team Effort | Doktor Power 8 GTX | vs | Vanguard Mk 2 | Team Risky Biscuit |
Group 5 Round 4, Winners' bracket | ||||
Nuts | Bully Dozer | vs | Doktor Power 8 GTX | Team Effort |
Group 5 Round 7, Losers' bracket | ||||
Team Effort | Doktor Power 8 GTX | vs | Zero | Team Zero |
Finals Round 8, Losers' bracket | ||||
Team Termite | Anticyclone | vs | Doktor Power 8 GTX | Team Effort |
Team | Robot Name | vs | Robot Name | Team |
---|---|---|---|---|
Group 2 Round 1, Winners' bracket | ||||
Team Effort | Doktor Power 8.1 Ti | vs | I’m Going To Hit Your Face, With My Face | The Planks |
Group 2 Round 2, Winners' bracket | ||||
Unnecessary Complexity | Betsie | vs | Doktor Power 8.1 Ti | Team Effort |
Group 2 Round 3, Winners' bracket | ||||
Team Effort | Doktor Power 8.1 Ti | vs | Plan B | Team Risky Biscuit |
Group 2 Round 4, Winners' bracket | ||||
Team Effort | Doktor Power 8.1 Ti | vs | Nom Nom Nom (aka Boomstone) | Team Geek |
Group 2 Round 7, Losers' bracket | ||||
Team Effort | Doktor Power 8.1 Ti | vs | Plan B | Team Risky Biscuit |
Team | Robot Name | vs | Robot Name | Team |
---|---|---|---|---|
Group 2 Round 1, Winners' bracket | ||||
Team Effort | Doktor Power 9 Stretch | vs | Figgy | Team Pompidou |
Group 2 Round 2, Winners' bracket | ||||
Team Name | Mildly Effective | vs | Doktor Power 9 Stretch | Team Effort |
Group 2 Round 3, Winners' bracket | ||||
Team Risky Biscuit | Vanguard Mk 2 | vs | Doktor Power 9 Stretch | Team Effort |
Group 2 Round 5, Losers' bracket | ||||
Team Effort | Doktor Power 9 Stretch | vs | Figgy | Team Pompidou |
Group 2 Round 6, Losers' bracket | ||||
Team Effort | Doktor Power 9 Stretch | vs | For Fox Sake! | Team Azur |
Group 2 Round 7, Losers' bracket | ||||
Team Risky Biscuit | Vanguard Mk 2 | vs | Doktor Power 9 Stretch | Team Effort |
Team | Robot Name | vs | Robot Name | Team |
---|---|---|---|---|
Group 2 Round 1, Winners' bracket | ||||
Team Oink | Zoink! | vs | Doktor Power 9 Ti | Team Effort |
Group 2 Round 3, Losers' bracket | ||||
Team Effort | Doktor Power 9 Ti | vs | Angory Orb | Team Angory |
Group 2 Round 4, Losers' bracket | ||||
Sprocket Robotics | Chaotica | vs | Doktor Power 9 Ti | Team Effort |
Group 2 Round 5, Losers' bracket | ||||
Unnecessary Complexity | Stacie | vs | Doktor Power 9 Ti | Team Effort |
Group 2 Round 6, Losers' bracket | ||||
Team Effort | Doktor Power 9 Ti | vs | "Previously at AWS, I broke Antlog" | Team Siberian Warlords |
Group 2 Round 7, Losers' bracket | ||||
Optimism | Armoured "Thing" | vs | Doktor Power 9 Ti | Team Effort |
Finals Round 8, Losers' bracket | ||||
Team Effort | Doktor Power 9 Ti | vs | Dark Matter 6 | Sprocket Robotics |
Finals Round 9, Losers' bracket | ||||
Team Effort | Doktor Power 9 Ti | vs | Quasar | Sprocket Robotics |
Finals Round 10, Losers' bracket | ||||
Team Effort | Doktor Power 9 Ti | vs | Yoink! | Team Oink |
Finals Round 11, Losers' bracket | ||||
The New Robot Order (NRO) | Error.3XE | vs | Doktor Power 9 Ti | Team Effort |
Finals Round 12, Losers' bracket | ||||
Team Rocket | mantis | vs | Doktor Power 9 Ti | Team Effort |
Team | Robot Name | vs | Robot Name | Team |
---|---|---|---|---|
Group 1 Round 1, Winners' bracket | ||||
team crazy bots | Sir Shuv-a-lot | vs | Doktor Power 9 Ti | Team Effort |
Group 1 Round 2, Winners' bracket | ||||
DRT_Carlos | Test Your Metal | vs | Doktor Power 9 Ti | Team Effort |
Group 1 Round 3, Winners' bracket | ||||
Team Effort | Doktor Power 9 Ti | vs | Mr Flipling | Team Shakey |
Group 1 Round 4, Winners' bracket | ||||
Team Oink | Li'l Voink>>, \Pigsty/ and their Piggy Pals | vs | Doktor Power 9 Ti | Team Effort |
Finals Round 8, Winners' bracket | ||||
Team Effort | Doktor Power 9 Ti | vs | Devious Plot | Team Effort |
Finals Round 9, Winners' bracket | ||||
Team Effort | Doktor Power 9 Ti | vs | I Can't Believe It's Not Stanley | Team Shakey |
Finals Round 10, Winners' bracket | ||||
Team Effort | Doktor Power 9 Ti | vs | Boink?! | Team Oink |
Third Place Play-off | ||||
Team Effort | Doktor Power 9 Ti | vs | I Can't Believe It's Not Stanley | Team Shakey |
Final | ||||
Team Oink | Boink?! | vs | Doktor Power 9 Ti | Team Effort |
Final (replay) | ||||
Team Effort | Doktor Power 9 Ti | vs | Boink?! | Team Oink |
Team | Robot Name | vs | Robot Name | Team |
---|---|---|---|---|
Group 8 Round 1, Winners' bracket | ||||
Team Effort | Doktor Power 9 Ti | vs | Killerbite | Antysocial |
Group 8 Round 2, Losers' bracket | ||||
The Art Gallery | Watercolour | vs | Doktor Power 9 Ti | Team Effort |
Group 8 Round 3, Losers' bracket | ||||
Team Effort | Doktor Power 9 Ti | vs | Wu Ben Wu did that | team forgotten gods |
Group 8 Round 4, Losers' bracket | ||||
Team Effort | Doktor Power 9 Ti | vs | Defiant | Team Termite |
Group 8 Round 5, Losers' bracket | ||||
Team Lima | Jiggy Sawdust | vs | Doktor Power 9 Ti | Team Effort |
Group 8 Round 6, Losers' bracket | ||||
Team Effort | Doktor Power 9 Ti | vs | Ant Ratchet | Limpet |
Group 8 Round 7, Losers' bracket | ||||
Hyperventilating Facial Hair (team HFH) | Fling Mustachio | vs | Doktor Power 9 Ti | Team Effort |
Finals Round 8, Losers' bracket | ||||
Team Unstable | Night Shark | vs | Doktor Power 9 Ti | Team Effort |
Team | Robot Name | vs | Robot Name | Team |
---|---|---|---|---|
Group 3 Round 2, Winners' bracket | ||||
Team Frey Robotics | Polaris | vs | Doktor Power 9 Ti | Team Effort |
Group 3 Round 3, Winners' bracket | ||||
LowTech | DiotAnt | vs | Doktor Power 9 Ti | Team Effort |
Group 3 Round 4, Winners' bracket | ||||
Team Shakey | Wedge Wedge Wedge | vs | Doktor Power 9 Ti | Team Effort |
Group 3 Round 7, Losers' bracket | ||||
Team Effort | Doktor Power 9 Ti | vs | DiotAnt | LowTech |
Finals Round 8, Losers' bracket | ||||
Team Effort | Doktor Power 9 Ti | vs | Axe of 8 Wheels | Team Effort |
Finals Round 9, Losers' bracket | ||||
Team Effort | Doktor Power 9 Ti | vs | The Surprising Adventures of Sir Digby Chicken Caeser | Team Shakey |
Team | Robot Name | vs | Robot Name | Team |
---|---|---|---|---|
Group 6 Round 2, Winners' bracket | ||||
Optimism | Hopper | vs | Doktor Power Stronger and Smaller and Two Of Them Cluster | Team Effort |
Group 6 Round 3, Winners' bracket | ||||
Team Oink | Yoink! | vs | Doktor Power Stronger and Smaller and Two Of Them Cluster | Team Effort |
Group 6 Round 5, Losers' bracket | ||||
Team Effort | Doktor Power Stronger and Smaller and Two Of Them Cluster | vs | Rampster 4 | Team Antivate |
Team | Robot Name | vs | Robot Name | Team |
---|---|---|---|---|
Group 6 Round 2, Winners' bracket | ||||
Team Zero | Zero | vs | Doktor Power Stronger and Smaller and Two Of Them Cluster | Team Effort |
Group 6 Round 3, Winners' bracket | ||||
Team Shakey | Test Robot, Please Ignore | vs | Doktor Power Stronger and Smaller and Two Of Them Cluster | Team Effort |
Group 6 Round 5, Losers' bracket | ||||
Team Effort | Doktor Power Stronger and Smaller and Two Of Them Cluster | vs | P.O.W (plank of Wood) | team crazy bots |
Group 6 Round 6, Losers' bracket | ||||
Team Effort | Doktor Power Stronger and Smaller and Two Of Them Cluster | vs | B-Bot | Zanbots |
Group 6 Round 7, Losers' bracket | ||||
Team Shakey | Test Robot, Please Ignore | vs | Doktor Power Stronger and Smaller and Two Of Them Cluster | Team Effort |
Team | Robot Name | vs | Robot Name | Team |
---|---|---|---|---|
Group 5 Round 2, Winners' bracket | ||||
Team Effort | Dr Power 6 | vs | A Little Bit Of Fail | Team Geek |
Group 5 Round 3, Winners' bracket | ||||
Team Effort | Dr Power 6 | vs | Doodlemonster | Die Gracefully Robotics |
Group 5 Round 4, Winners' bracket | ||||
EVILZOMBIEROBOTS | 23 | vs | Dr Power 6 | Team Effort |
Group 5 Round 7, Losers' bracket | ||||
Team Effort | Dr Power 6 | vs | A Little Bit Of Fail | Team Geek |
Team | Robot Name | vs | Robot Name | Team |
---|---|---|---|---|
Group 6 Round 1, Winners' bracket | ||||
Team Effort | GiANT Evo 5 | vs | Hogi | Team Hectic |
Group 6 Round 3, Losers' bracket | ||||
Team Effort | GiANT Evo 5 | vs | Ant Rachet 4 | 13 |
Team | Robot Name | vs | Robot Name | Team |
---|---|---|---|---|
Group 7 Round 2, Winners' bracket | ||||
Team Badger | Buffy | vs | GiANT Evo 6 GTX | Team Effort |
Group 7 Round 3, Winners' bracket | ||||
Team Effort | GiANT Evo 6 GTX | vs | Termite Cluster | Team Termite |
Group 7 Round 4, Winners' bracket | ||||
Team Effort | GiANT Evo 6 GTX | vs | I Can't Believe It's Not Stanley | Team Shakey |
Group 7 Round 7, Losers' bracket | ||||
Team Effort | GiANT Evo 6 GTX | vs | Buffy | Team Badger |
Finals Round 8, Losers' bracket | ||||
Nuts | Bad Idea | vs | GiANT Evo 6 GTX | Team Effort |