Username | peterwaller |
---|
Robot Name | Type | Active |
---|---|---|
Antweight | ||
Combatant | Roller | Yes |
PiedPurpleAntEater | Roller | Yes |
FlipAntFlop | Cluster | Yes |
Dominant | Roller | Yes |
Variant | Roller | Yes |
Mutant | Walker | Yes |
Antrax | Roller | Yes |
Defiant | Roller | Yes |
Tarantula | Roller | Yes |
Anticyclone | Roller | Yes |
Termite Cluster | Cluster | Yes |
Flippant | Roller | Yes |
Fleaweight | ||
Fleabite | Roller | Yes |
Halflead | Cluster | Yes |
Shuffleaction | Walker | Yes |
Fleapit | Roller | Yes |
Deflea | Roller | Yes |
Nanoweight | ||
n | Roller | Yes |
Arenanoise | Walker | Yes |
Ten to the minus nine | Roller | Yes |
Team | Robot Name | vs | Robot Name | Team |
---|---|---|---|---|
Group 8 Round 2, Winners' bracket | ||||
Sprocket Robotics | Dark Matter III | vs | Combatant | Team Termite |
Group 8 Round 4, Losers' bracket | ||||
Team Termite | Combatant | vs | Lemmings | James |
Team | Robot Name | vs | Robot Name | Team |
---|---|---|---|---|
Group 3 Round 1, Winners' bracket | ||||
Team Termite | Combatant | vs | My Other Robot is a Fhqwhgads | Riptide |
Group 3 Round 3, Losers' bracket | ||||
Team Termite | Combatant | vs | Oaf 2 | 1202 |
Group 3 Round 4, Losers' bracket | ||||
Team Panoramic | Antonio Stella Bottom Tile | vs | Combatant | Team Termite |
Group 3 Round 5, Losers' bracket | ||||
Bristol BEEES | Barrel Bot | vs | Combatant | Team Termite |
Group 3 Round 6, Losers' bracket | ||||
Team Termite | Combatant | vs | Bad Idea | Nuts |
Team | Robot Name | vs | Robot Name | Team |
---|---|---|---|---|
Group 5 Round 1, Winners' bracket | ||||
Team Hectic | MLG Cluster | vs | Combatant | Team Termite |
Group 5 Round 3, Losers' bracket | ||||
Team Termite | Combatant | vs | Fred | Team-G |
Group 5 Round 4, Losers' bracket | ||||
Team Termite | Combatant | vs | Ye Olde Axe of 6 Wheels | Team Effort |
Group 5 Round 5, Losers' bracket | ||||
Team Risky Biscuit | Plan B | vs | Combatant | Team Termite |
Group 5 Round 6, Losers' bracket | ||||
Team Termite | Combatant | vs | Smart Flea 3 squared | RobotMad |
Group 5 Round 7, Losers' bracket | ||||
Gaston | Flip Flop | vs | Combatant | Team Termite |
Finals Round 8, Losers' bracket | ||||
Team Effort | Doktor Power 8 GTX | vs | Combatant | Team Termite |
Team | Robot Name | vs | Robot Name | Team |
---|---|---|---|---|
Group 7 Round 2, Winners' bracket | ||||
Team Termite | Combatant | vs | Valkyrie | Team Zero |
Group 7 Round 4, Losers' bracket | ||||
Tom's Robots | Franco | vs | Combatant | Team Termite |
Team | Robot Name | vs | Robot Name | Team |
---|---|---|---|---|
Group 7 Round 2, Winners' bracket | ||||
Team Termite | Combatant | vs | Manta Ray | TeamScrewUp |
Group 7 Round 3, Losers' bracket | ||||
The New Robot Order (NRO) | Error.3XE | vs | Combatant | Team Termite |
Group 7 Round 4, Losers' bracket | ||||
Team Termite | Combatant | vs | No Parking | Limpet |
Group 7 Round 5, Losers' bracket | ||||
Die Gracefully Robotics | Sasquash | vs | Combatant | Team Termite |
Team | Robot Name | vs | Robot Name | Team |
---|---|---|---|---|
Group 4 Round 1, Winners' bracket | ||||
Team Termite | Combatant | vs | Spin Crazy | team crazy bots |
Group 4 Round 3, Losers' bracket | ||||
Team Termite | Combatant | vs | After-thought | 1202 |
Group 4 Round 4, Losers' bracket | ||||
Dorset Tech | Envy | vs | Combatant | Team Termite |
Team | Robot Name | vs | Robot Name | Team |
---|---|---|---|---|
Group 5 Round 2, Winners' bracket | ||||
Team Termite | Combatant | vs | P.O.W (plank of Wood) | team crazy bots |
Group 5 Round 3, Winners' bracket | ||||
Team Shakey | Wedge Wedge Wedge | vs | Combatant | Team Termite |
Group 5 Round 5, Losers' bracket | ||||
Team Termite | Combatant | vs | Rented for the roboteer's pleasure | Team Phyte |
Team | Robot Name | vs | Robot Name | Team |
---|---|---|---|---|
Group 2 Round 1, Winners' bracket | ||||
Team Shakey | Ghost Writer | vs | Combatant | Team Termite |
Group 2 Round 2, Winners' bracket | ||||
DRT_Carlos | Test Your Metal | vs | Combatant | Team Termite |
Group 2 Round 3, Losers' bracket | ||||
Hypershock | Hypershock MK1 | vs | Combatant | Team Termite |
Team | Robot Name | vs | Robot Name | Team |
---|---|---|---|---|
Group 4 Round 1, Winners' bracket | ||||
Team Oink | Boink?! | vs | Combatant | Team Termite |
Group 4 Round 2, Losers' bracket | ||||
Team Termite | Combatant | vs | Fred | Team-G |
Group 4 Round 3, Losers' bracket | ||||
Team Termite | Combatant | vs | Huxian | team forgotten gods |
Group 4 Round 4, Losers' bracket | ||||
Deleted Team (149) | Death in the afternoon | vs | Combatant | Team Termite |
Team | Robot Name | vs | Robot Name | Team |
---|---|---|---|---|
Group 4 Round 2, Winners' bracket | ||||
Team Termite | Combatant | vs | VacANT | We Took Part! |
Group 4 Round 3, Winners' bracket | ||||
Team Effort | Potential Uplift | vs | Combatant | Team Termite |
Group 4 Round 5, Losers' bracket | ||||
Team Termite | Combatant | vs | Avogadro | Team Unstable |
Team | Robot Name | vs | Robot Name | Team |
---|---|---|---|---|
Group 7 Round 1, Winners' bracket | ||||
Team Antivate | AWG Crimpet | vs | PiedPurpleAntEater | Team Termite |
Group 7 Round 2, Winners' bracket | ||||
Team Phyte | Please Shut Up | vs | PiedPurpleAntEater | Team Termite |
Group 7 Round 3, Winners' bracket | ||||
Team Termite | PiedPurpleAntEater | vs | Potential Uplift | Team Effort |
Group 7 Round 5, Losers' bracket | ||||
Team Termite | PiedPurpleAntEater | vs | Yoink! | Team Oink |
Team | Robot Name | vs | Robot Name | Team |
---|---|---|---|---|
Group 3 Round 2, Winners' bracket | ||||
DRT_Sam | Candy | vs | Dominant | Team Termite |
Group 3 Round 4, Losers' bracket | ||||
Mixtape1 | Smackdown | vs | Dominant | Team Termite |
Group 3 Round 5, Losers' bracket | ||||
DRT_Carlos | The Chudd Fudgley Experience | vs | Dominant | Team Termite |
Team | Robot Name | vs | Robot Name | Team |
---|---|---|---|---|
Group 7 Round 2, Winners' bracket | ||||
Team Termite | Mutant | vs | Buffy | Team Badger |
Group 7 Round 3, Winners' bracket | ||||
Team Oink | Li'l Oink | vs | Mutant | Team Termite |
Group 7 Round 4, Winners' bracket | ||||
Team Termite | Mutant | vs | Test Robot, Please Ignore | Team Shakey |
Group 7 Round 7, Losers' bracket | ||||
Team Termite | Mutant | vs | Fantric | Shakesc |
Finals Round 8, Losers' bracket | ||||
Team Geek | Anticide | vs | Mutant | Team Termite |
Finals Round 9, Losers' bracket | ||||
Team Termite | Mutant | vs | Nom Nom Nom (aka Boomstone) | Team Geek |
Team | Robot Name | vs | Robot Name | Team |
---|---|---|---|---|
Group 1 Round 2, Winners' bracket | ||||
Team Termite | Mutant | vs | Quasar | Sprocket Robotics |
Group 1 Round 4, Losers' bracket | ||||
Team Termite | Mutant | vs | Rampster 3 | Team Antivate |
Group 1 Round 5, Losers' bracket | ||||
Team Antiquarian | Try again, Flail again, Flail better | vs | Mutant | Team Termite |
Group 1 Round 6, Losers' bracket | ||||
Team Termite | Mutant | vs | Dominus | Team Rocket |
Group 1 Round 7, Losers' bracket | ||||
Antysocial | Killerbite | vs | Mutant | Team Termite |
Team | Robot Name | vs | Robot Name | Team |
---|---|---|---|---|
Group 8 Round 1, Winners' bracket | ||||
Team Termite | Defiant | vs | Trigger | Team Leo |
Group 8 Round 3, Losers' bracket | ||||
Team Termite | Defiant | vs | Angory Cluster | Team Angory |
Group 8 Round 4, Losers' bracket | ||||
Team Effort | Doktor Power 9 Ti | vs | Defiant | Team Termite |
Team | Robot Name | vs | Robot Name | Team |
---|---|---|---|---|
Group 2 Round 2, Winners' bracket | ||||
RobotMad | Smart Ant 1 | vs | Anticyclone | Team Termite |
Group 2 Round 3, Winners' bracket | ||||
Bolts & Jolts | Ritz | vs | Anticyclone | Team Termite |
Group 2 Round 5, Losers' bracket | ||||
Team Termite | Anticyclone | vs | Smart Ant 1 | RobotMad |
Group 2 Round 6, Losers' bracket | ||||
Team Hectic | Cut up 2 | vs | Anticyclone | Team Termite |
Team | Robot Name | vs | Robot Name | Team |
---|---|---|---|---|
Group 6 Round 2, Winners' bracket | ||||
Team Oink | Zoink! | vs | Anticyclone | Team Termite |
Group 6 Round 3, Winners' bracket | ||||
Team Hell | Baby Hell | vs | Anticyclone | Team Termite |
Group 6 Round 5, Losers' bracket | ||||
Team Termite | Anticyclone | vs | Pinchy | Gareth |
Group 6 Round 6, Losers' bracket | ||||
Team Termite | Anticyclone | vs | Ant Clank | 13 |
Team | Robot Name | vs | Robot Name | Team |
---|---|---|---|---|
Group 2 Round 2, Winners' bracket | ||||
Team Termite | Anticyclone | vs | Smart Ant 4 | RobotMad |
Group 2 Round 3, Winners' bracket | ||||
Shakesc | Lemmings | vs | Anticyclone | Team Termite |
Group 2 Round 4, Winners' bracket | ||||
Team Shakey | Wedge Wedge Wedge | vs | Anticyclone | Team Termite |
Finals Round 8, Winners' bracket | ||||
Team Termite | Anticyclone | vs | I Can't Believe It's Not Stanley | Team Shakey |
Finals Round 9, Losers' bracket | ||||
Nuts | Bully Dozer | vs | Anticyclone | Team Termite |
Team | Robot Name | vs | Robot Name | Team |
---|---|---|---|---|
Group 2 Round 2, Winners' bracket | ||||
Team Termite | Anticyclone | vs | Phantom Fox | Kings Heath Colliders Robotics |
Group 2 Round 3, Winners' bracket | ||||
Nuts | Drumbledore | vs | Anticyclone | Team Termite |
Group 2 Round 5, Losers' bracket | ||||
Team Termite | Anticyclone | vs | Smart Ant 5!!! | RobotMad |
Team | Robot Name | vs | Robot Name | Team |
---|---|---|---|---|
Group 1 Round 1, Winners' bracket | ||||
Team Oink | Stoink!!! And Friends | vs | Anticyclone | Team Termite |
Group 1 Round 3, Losers' bracket | ||||
Team Termite | Anticyclone | vs | Crabsolutely Clawful | Reckless Crabandon |
Group 1 Round 4, Losers' bracket | ||||
TeamScrewUp | Manta Ray | vs | Anticyclone | Team Termite |
Group 1 Round 5, Losers' bracket | ||||
UserFriendly | Flipsome | vs | Anticyclone | Team Termite |
Group 1 Round 6, Losers' bracket | ||||
Nuts | Why Wait | vs | Anticyclone | Team Termite |
Group 1 Round 7, Losers' bracket | ||||
Tom's Robots | Loki | vs | Anticyclone | Team Termite |
Finals Round 8, Losers' bracket | ||||
Team Termite | Anticyclone | vs | Doktor Power 8 GTX | Team Effort |
Finals Round 9, Losers' bracket | ||||
Team Termite | Anticyclone | vs | EPZ | Team Geek |
Team | Robot Name | vs | Robot Name | Team |
---|---|---|---|---|
Group 8 Round 1, Winners' bracket | ||||
Team Approximation Robotics | Percussive Maintenance | vs | Anticyclone | Team Termite |
Group 8 Round 2, Winners' bracket | ||||
team forgotten gods | Oko | vs | Anticyclone | Team Termite |
Group 8 Round 3, Winners' bracket | ||||
Team Termite | Anticyclone | vs | Eyesorasaurus | Sisterhood of Steel |
Group 8 Round 5, Losers' bracket | ||||
Team Termite | Anticyclone | vs | Flaptin Scarlet | Lord Duck Armada |
Group 8 Round 6, Losers' bracket | ||||
Team Oink | Li'l Oink | vs | Anticyclone | Team Termite |
Team | Robot Name | vs | Robot Name | Team |
---|---|---|---|---|
Group 6 Round 2, Winners' bracket | ||||
Unnecessary Complexity | Betsie | vs | Anticyclone | Team Termite |
Group 6 Round 4, Losers' bracket | ||||
team crazy bots | P.O.W (plank of Wood) | vs | Anticyclone | Team Termite |
Team | Robot Name | vs | Robot Name | Team |
---|---|---|---|---|
Group 8 Round 1, Winners' bracket | ||||
Team Termite | Anticyclone | vs | Yeetus and Retreatus, haha yeah man, chad. | Team Azur |
Group 8 Round 3, Losers' bracket | ||||
Team Termite | Anticyclone | vs | I’m Going To Hit Your Face, With My Face | The Planks |
Group 8 Round 4, Losers' bracket | ||||
Team Termite | Anticyclone | vs | Smackdown | Mixtape1 |
Team | Robot Name | vs | Robot Name | Team |
---|---|---|---|---|
Group 4 Round 2, Winners' bracket | ||||
Team Nebula | The Chudd Fudgley Experience | vs | Anticyclone | Team Termite |
Group 4 Round 3, Losers' bracket | ||||
Team Effort | Doktor Power 9 Ti | vs | Anticyclone | Team Termite |
Team | Robot Name | vs | Robot Name | Team |
---|---|---|---|---|
Group 2 Round 2, Winners' bracket | ||||
Team Termite | Anticyclone | vs | Zoink! | Team Oink |
Group 2 Round 4, Losers' bracket | ||||
Team Termite | Anticyclone | vs | Watercolour | The Art Gallery |
Group 2 Round 5, Losers' bracket | ||||
Team Siberian Warlords | "Previously at AWS, I broke Antlog" | vs | Anticyclone | Team Termite |
Team | Robot Name | vs | Robot Name | Team |
---|---|---|---|---|
Group 1 Round 1, Winners' bracket | ||||
Team Termite | Termite Cluster | vs | Shock Test | Shock |
Group 1 Round 3, Losers' bracket | ||||
Team Termite | Termite Cluster | vs | Oaf | 1202 |
Team | Robot Name | vs | Robot Name | Team |
---|---|---|---|---|
Group 7 Round 2, Winners' bracket | ||||
playford | Jaguar | vs | Termite Cluster | Team Termite |
Group 7 Round 3, Winners' bracket | ||||
Team Effort | GiANT Evo 6 GTX | vs | Termite Cluster | Team Termite |
Group 7 Round 5, Losers' bracket | ||||
Team Termite | Termite Cluster | vs | We should've brought more penguins | Team Hectic |
Team | Robot Name | vs | Robot Name | Team |
---|---|---|---|---|
Group 6 Round 2, Winners' bracket | ||||
Team Termite | Termite Cluster | vs | Killer-Wolf | Coolspeedbot |
Group 6 Round 3, Winners' bracket | ||||
Team Badger | Baby Metal | vs | Termite Cluster | Team Termite |
Group 6 Round 4, Winners' bracket | ||||
Team Termite | Termite Cluster | vs | I Can't Believe It's Not Stanley | Team Shakey |
Group 6 Round 7, Losers' bracket | ||||
Team Termite | Termite Cluster | vs | Slice To Meet You | Nuts |
Finals Round 8, Losers' bracket | ||||
Team Shakey | Wedge Wedge Wedge | vs | Termite Cluster | Team Termite |
Team | Robot Name | vs | Robot Name | Team |
---|---|---|---|---|
Group 7 Round 2, Winners' bracket | ||||
Team Termite | Termite Cluster | vs | Zero | Team Zero |
Group 7 Round 3, Winners' bracket | ||||
Hobgoblin | BEANS | vs | Termite Cluster | Team Termite |
Group 7 Round 4, Winners' bracket | ||||
Team Termite | Termite Cluster | vs | Nom Nom Nom (aka Boomstone) | Team Geek |
Group 7 Round 7, Losers' bracket | ||||
Team Termite | Termite Cluster | vs | Zero | Team Zero |
Team | Robot Name | vs | Robot Name | Team |
---|---|---|---|---|
Group 3 Round 1, Winners' bracket | ||||
Team Termite | Termite Cluster | vs | Nigel | Tom's Robots |
Group 3 Round 2, Winners' bracket | ||||
Scottie and the Wheeled Warriors | Brutal Barbera | vs | Termite Cluster | Team Termite |
Group 3 Round 3, Winners' bracket | ||||
Team Termite | Termite Cluster | vs | C III | Team Picus Telerobotics |
Group 3 Round 4, Winners' bracket | ||||
Team Geek | A Little Bit Of Fail | vs | Termite Cluster | Team Termite |
Group 3 Round 7, Losers' bracket | ||||
Team Termite | Termite Cluster | vs | Doktor Power 7 Ti | Team Effort |
Team | Robot Name | vs | Robot Name | Team |
---|---|---|---|---|
Group 3 Round 2, Winners' bracket | ||||
Team Termite | Termite Cluster | vs | Spin Crazy | team crazy bots |
Group 3 Round 3, Winners' bracket | ||||
Team Termite | Termite Cluster | vs | Considerable | Die Gracefully Robotics |
Group 3 Round 4, Winners' bracket | ||||
Team Hell | Baby Hell | vs | Termite Cluster | Team Termite |
Group 3 Round 7, Losers' bracket | ||||
Team Termite | Termite Cluster | vs | Wedge Wedge Wedge | Team Shakey |
Finals Round 8, Losers' bracket | ||||
Team Termite | Termite Cluster | vs | Holey Moley | Bits Everywhere |
Finals Round 9, Losers' bracket | ||||
Team Termite | Termite Cluster | vs | Anticide | Team Geek |
Team | Robot Name | vs | Robot Name | Team |
---|---|---|---|---|
Group 7 Round 2, Winners' bracket | ||||
Sisterhood of Steel | out of micro:trol | vs | Termite Cluster | Team Termite |
Group 7 Round 3, Winners' bracket | ||||
Team Termite | Termite Cluster | vs | Velocity | Dorset Tech |
Group 7 Round 4, Winners' bracket | ||||
Team Termite | Termite Cluster | vs | Axe of 8 Wheels | Team Effort |
Finals Round 8, Winners' bracket | ||||
Team Shakey | Wedge Wedge Wedge | vs | Termite Cluster | Team Termite |
Finals Round 9, Losers' bracket | ||||
Team Panoramic | The Kev Baxter Conspiracy Theory | vs | Termite Cluster | Team Termite |
Team | Robot Name | vs | Robot Name | Team |
---|---|---|---|---|
Group 6 Round 1, Winners' bracket | ||||
Team Termite | Termite Cluster | vs | why even bother | Runaway Robotics |
Group 6 Round 2, Winners' bracket | ||||
The New Robot Order (NRO) | Angory BoB | vs | Termite Cluster | Team Termite |
Group 6 Round 3, Winners' bracket | ||||
Team Tauron | The Tim Rackers Experience | vs | Termite Cluster | Team Termite |
Group 6 Round 5, Losers' bracket | ||||
Team Termite | Termite Cluster | vs | Having Big Dreams But No Realistic Way To Achieve Them | Team Panoramic |
Team | Robot Name | vs | Robot Name | Team |
---|---|---|---|---|
Group 1 Round 1, Winners' bracket | ||||
DRT_Sam | Candy | vs | Termite Cluster | Team Termite |
Group 1 Round 3, Losers' bracket | ||||
Team Termite | Termite Cluster | vs | Bolt | Mixtape1 |
Group 1 Round 4, Losers' bracket | ||||
Team Zubat | Velocity | vs | Termite Cluster | Team Termite |
Group 1 Round 5, Losers' bracket | ||||
Team Oink | Zoink! | vs | Termite Cluster | Team Termite |
Team | Robot Name | vs | Robot Name | Team |
---|---|---|---|---|
Group 3 Round 2, Winners' bracket | ||||
EVILZOMBIEROBOTS | Blockhead | vs | Flippant | Team Termite |
Group 3 Round 3, Winners' bracket | ||||
Team Geek | Anticide | vs | Flippant | Team Termite |
Group 3 Round 5, Losers' bracket | ||||
Team Termite | Flippant | vs | Blockhead | EVILZOMBIEROBOTS |
Group 3 Round 6, Losers' bracket | ||||
Alasdair | Disobediant | vs | Flippant | Team Termite |
Group 3 Round 7, Losers' bracket | ||||
Team Shakey | The Surprising Adventures of Sir Digby Chicken Caeser | vs | Flippant | Team Termite |
Team | Robot Name | vs | Robot Name | Team |
---|---|---|---|---|
Group 1 Round 2, Winners' bracket | ||||
Team Geek | Anticide | vs | Flippant | Team Termite |
Group 1 Round 4, Losers' bracket | ||||
Team Badger | ExuberANT | vs | Flippant | Team Termite |
Team | Robot Name | vs | Robot Name | Team |
---|---|---|---|---|
Group 1 Round 2, Winners' bracket | ||||
Team Termite | Flippant | vs | The Joker | 13 |
Group 1 Round 3, Winners' bracket | ||||
Team Termite | Flippant | vs | Yoink! | Team Oink |
Group 1 Round 5, Losers' bracket | ||||
Team Termite | Flippant | vs | ZZ9 Plural Z Alpha | Limpet |
Team | Robot Name | vs | Robot Name | Team |
---|---|---|---|---|
Group 6 Round 1, Winners' bracket | ||||
Team Shakey | Wedge Wedge Wedge | vs | Flippant | Team Termite |
Group 6 Round 3, Losers' bracket | ||||
Team Termite | Flippant | vs | Yoink! | Team Oink |
Team | Robot Name | vs | Robot Name | Team |
---|---|---|---|---|
Group 5 Round 2, Winners' bracket | ||||
Team Termite | Flippant | vs | Bully Dozer | Nuts |
Group 5 Round 4, Losers' bracket | ||||
Team Zero | Zero | vs | Flippant | Team Termite |
Team | Robot Name | vs | Robot Name | Team |
---|---|---|---|---|
Group 1 Round 2, Winners' bracket | ||||
Team Termite | Flippant | vs | For Fox Sake! | Team Azur |
Group 1 Round 3, Losers' bracket | ||||
Beards | Spin-a-ma-thing | vs | Flippant | Team Termite |
Group 1 Round 4, Losers' bracket | ||||
Team Effort | Axe of 8 Wheels | vs | Flippant | Team Termite |
Group 1 Round 5, Losers' bracket | ||||
We're new to this | Not Playtested | vs | Flippant | Team Termite |
Group 1 Round 6, Losers' bracket | ||||
Beardy Bots | Yin and Yang | vs | Flippant | Team Termite |
Team | Robot Name | vs | Robot Name | Team |
---|---|---|---|---|
Group 8 Round 2, Winners' bracket | ||||
Team Termite | Flippant | vs | Burnt Nuts | Dorset Tech |
Group 8 Round 3, Winners' bracket | ||||
Team Azur | For Fox Sake! | vs | Flippant | Team Termite |
Group 8 Round 5, Losers' bracket | ||||
Team Termite | Flippant | vs | Bolt | Mixtape1 |
Group 8 Round 6, Losers' bracket | ||||
Dorset Tech | Burnt Nuts | vs | Flippant | Team Termite |
Team | Robot Name | vs | Robot Name | Team |
---|---|---|---|---|
Group 3 Round 2, Winners' bracket | ||||
Team Termite | Flippant | vs | Plan B | Team Risky Biscuit |
Group 3 Round 3, Winners' bracket | ||||
Team Shakey | Wedge Wedge Wedge | vs | Flippant | Team Termite |
Group 3 Round 5, Losers' bracket | ||||
Team Termite | Flippant | vs | TurnStyle | Team Effort |
Group 3 Round 6, Losers' bracket | ||||
Team Termite | Flippant | vs | Plan B | Team Risky Biscuit |
Group 3 Round 7, Losers' bracket | ||||
Team Shakey | Wedge Wedge Wedge | vs | Flippant | Team Termite |
Team | Robot Name | vs | Robot Name | Team |
---|---|---|---|---|
Group 1 Round 1, Winners' bracket | ||||
Team Termite | Flippant | vs | Proxima Centauri | Team Frey Robotics |
Group 1 Round 2, Winners' bracket | ||||
Team Termite | Flippant | vs | Psychopathy | Team Azur |
Group 1 Round 3, Winners' bracket | ||||
Team Oink | Yoink! | vs | Flippant | Team Termite |
Group 1 Round 5, Losers' bracket | ||||
Team Termite | Flippant | vs | Quasar | Sprocket Robotics |
Group 1 Round 6, Losers' bracket | ||||
Team Azur | Psychopathy | vs | Flippant | Team Termite |
Group 1 Round 7, Losers' bracket | ||||
Team Oink | Yoink! | vs | Flippant | Team Termite |
Team | Robot Name | vs | Robot Name | Team |
---|---|---|---|---|
Group 3 Round 2, Winners' bracket | ||||
Team Antivate | AWG Crimpet | vs | Flippant | Team Termite |
Group 3 Round 3, Winners' bracket | ||||
Team Rocket | Esper | vs | Flippant | Team Termite |
Group 3 Round 4, Winners' bracket | ||||
Team Termite | Flippant | vs | SUN | The New Robot Order (NRO) |
Finals Round 8, Winners' bracket | ||||
Team Termite | Flippant | vs | Axe of 8 Wheels | Team Effort |
Finals Round 9, Losers' bracket | ||||
Antysocial | Killerbite | vs | Flippant | Team Termite |
Finals Round 10, Losers' bracket | ||||
Team Termite | Flippant | vs | Potential Uplift | Team Effort |